Špitálský – Šmíd - Wohner – M.Popel – Kašpar
Š.Kopecký/50.Motl/ – Bohunek – J.Popel – Beran/60.Švec/
Batrla – M.Ráb
BRANKA: Bohunek

Druhé kolo nadstavby KP o 17. – 20. místo přineslo tentokrát fotbal velmi dobré úrovně. Oba soupeři se snažili a tak se bylo stále na co dívat. V obou poločasech se hra pohybovala převážně mezi vápny, prim hrály dlouho obrany obou týmů. Po přestávce začali lépe hosté, v 55.min. doběhl téměř ztracenou dlouhou přihrávku Matěj Ráb, ideálně předložil míč před branku, kde byl úplně volný Bohunek, který otevřel skóre – 0:1. Radost netrvala dlouho, v 62.min. se podařilo domácím po nenápadné akci vyrovnat. Ke slovu přišly pokutové kopy a tam byli hosté lepší. V první sérii sice neuspěl Wohner, ale Beran, Švec, Bohunek i Batrla byli úspěšní a to na zisk bodu navíc stačilo. V dalším kole nadstavby nastoupí starší žáci doma proti Spartaku Slatiňany. Hraje se v sobotu 30. 5. od 9.30 hod. na stadionu TJ Jiskra.

BRANKY: 2x Švec, Beran

Úvodní kolo utkání nadstavby KP o 17 – 20 místo přineslo fotbal nevalné úrovně. Oba soupeři toho moc nepředvedli, ale vítězství Ústí je zasloužené.
V zápase nebylo moc momentů k hodnocení, nepřesnost střídala nepřesnost, za zmínku stojí jen góly, o které se 2x zasloužil obávaný střelec ze střední vzdálenosti Švec a jeden gól přidal také snaživý Beran. V příštím kole budou hrát starší žáci opět venku, v sobotu 23. 5., v 9.30 hod. začíná jejich zápas v Poličce.

2015-05-15 09:14:46

Nadstavba soutěžního ročníku 2014/2015 - o pořadí 17. - 20.
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - starší a mladší žáci

NE 17. 5. 9.30 + 11.15 Třemošnice - Ústí n.O.
BUS 7.00 hod.

SO 23. 5. 9.30 + 11.15 Polička - Ústí n.O.
BUS 7.30

SO 30. 5. 9.30 + 11.15 Ústí n.O. - Slatiňany

NE 7. 6. 13.30 + 15.15 Ústí n.O. - Třemošnice

ST 10. 6. 16.30 + 18.15 Ústí n.O. - Polička

SO 20. 6. 9.30 + 11.15 Slatiňany - Ústí n.O.
BUS 7.00

20. kolo krajského přeboru

2015-05-04 09:57:12

TJ LANŠKROUN - JISKRA ÚSTÍ N.O.
3 : 0 / 2 : 0 /
Ani v Lanškrouně starší žáci neoslnili a opět vysoko prohráli.

BRANKY: 3x Karlík, Batrla, Švec

Středeční utkání starších žáků proti pátému celku tabulky podle průběhu i výsledku hodně připomínalo hokej. Domácí soupeře zaskočili výborným nástupem, ve kterém si vytvořili řadu výborných šancí, bohužel nevyužitých. Přesto se v 13.min. dostali do vedení po pěkné kombinaci Karlíka s Batrlou, jenž přesně zakončil – 1:0. Radost netrvala dlouho, ve 14.min. obrana nezvládla centr a po zmatku si Ústí vstřelilo vlastní gól – 1:1. Soupeř ožil a začal řádit jejich nejlepší hráč Bednář, který v 19., 24., 25. a 27.min. dokonale výsledek otočil na 1:5. V 31.min. nejlepší domácí hráč Karlík pěknou střelou z vápna snížil na 2:5. Do poločasu však po dalším zmatku v obraně zvýšil Marvan – 2:6. Po přestávce se hrálo nahoru dolů a padal jeden gól za druhým. V 34.min. zvýšil po samostatné akci hostující Bednář svým pátým úspěchem na 2:7. Poté však začalo Ústí stahovat a v 50. a 51.min. se prosadilznovu Karlík – 4:7. V 59.min. překrásným přímým kopem z úhlu do šibenice snížil Švec na 5:7. Poslední slovo však měli opět hosté, kteří Marvanem v 69.min. stanovili konečný výsledek zajímavého utkání na 5:8. Pokud náš tým naváže na úspěšnou ofenzívu a zlepší obranu, může v posledním utkání základní skupiny uspět KP v Lanškrouně. Tento zápas se hraje v neděli 3. 5. od 9.30 hod.

BRANKA: Karlík

Ani v tomto utkání nebyli starší žáci favoritem, zejména v 1. poločase dlouho vzdorovali, ale soupeř zaslouženě vyhrál. Hosté začali náporem a v 5.min. musel gólman Jelínek řešit šanci Polzera. O minutu později už Letohrad skóroval, když chybu v rozehrávce potrestal Kořínek – 0:1. Ve 12.min. mohl vyrovnat Karlík, běžící sám na branku po pěkné přihrávce od Švece, ale jeho únik zlikvidoval gólman Jeřábek. Vcelku vyrovnaný úvodní poločas skončil 0:1 i díky brankáři Jelínkovi, který si poradil také s ránou Kaplana pod břevno ve 25.min. Po přestávce zhasla naděje na příznivý výsledek v 47.min., kdy se po závaru v pokutovém území prosadil zblízka Priesol – 0:2. Jednoznačná převaha Letohradu pokračovala a v 55.min. zvýšil z penalty za ruku Pávek – 0:3. V 64.min. vykřesal naději po samostatném úniku Karlík – 1:3. V 67.min. se hosté prosadili rychlou akcí po pravém křídle, následoval centr, který dokázal zblízka zúročit v rozhodující gól Kořán – 1:4. Starší žáci si tak na případný úspěch musí počkat do příštího zápasu, který budou hrát ve středu 29.4. od 17.00 hod. v Ústí proti Svitavám a v neděli 3.5. od 9.30 hod. v Lanškrouně.

J.Popel/60.Štusák/ – Batrla/65.Mako/

Na hřišti vysoce favorizovaného soupeře to neměli starší žáci vůbec lehké. Zejména v 1.poločasu byli domácí mnohem fotbalovější a vytvořili si i řadu šancí. Až do 29.min. však držel čisté konto velmi dobře chytající mladší žák Jelínek. V této minutě ale soupeř dal vedoucí gól, který ho uklidnil. Odpovědět mohl vzápětí Špitálský, z dobré pozice však mířil vysoko nad. Po obrátce zlepšili hosté hlavně důraz ve středu hřiště a nápor Č.Třebové už nebyl tak výrazný. Na otočení skóre ovšem toto zlepšení nestačilo a dva další góly definitivně rozhodly o hladkém, zaslouženém vítězství domácích. V příštím kole čeká na starší žáky další derby, na domácím hřišti přivítají FK OEZ Letohrad. Toto utkání je na programu v neděli 26.4. od 13.30 hod.

BRANKY: 3x Eliáš, Paukert, Š.Kopecký

Starší žáci po delší době opět zvítězili a bylo to po velmi dobrém výkonu, který předvedli zejména v 1. poločasu. Taktovku zápasu drželi od úvodních minut zejména rychlonozí Eliáš s Bohunkem. Už ve 4.min. se po pasu Bohunka přehnal obranou Eliáš a otevřel skóre – 1:0. V 10.min. se po ojedinělém útoku Poličky vyznamenal na brankové čáře brankář Špitálský. Ve 13.min. Bohunek krásně uvolnil Paukerta, který sice potřeboval tři pokusy, ale nakonec dopravil míč do sítě – 2:0. Poté patřilo hřiště nejlepšímu hráči zápasu Eliášovi, jenž v 15.min. pronikl celým hřištěm a zvýšil na 3:0. Stejný hráč unikl obraně i v 17.min., aby své sólo zakončil dalším gólem – 4:0. V 32.min. Eliáš vyzval ke skórování Batrlu, jenž sám před gólmanem trefil jen tyč. V úvodu 2. poločasu zvonilo břevno po krásných střelách Švece a Eliáše. Poté se však přeci jen dostali ke slovu hosté. V 47.min. využil hrubku domácí obrany Češka, jenž po úniku z půlky snížil na 4:1. V té samé minutě odpověděli ústečtí únikem Eliáše, z jehož přihrávky těžil Š.Kopecký – 5:1. V závěru už byli domácí žáci spokojeni s výsledkem, jejich aktivita polevila natolik, že v 59.min. se po rohu zblízka prosadil Síla na konečných 5:2. Zlepšenou formu mohou naši žáci potvrdit v příštím utkání, kterým je derby v Č.Třebové. Začátek tohoto zápasu je v neděli 19.4. od 13.30 hod.

BRANKY: vlastní, Švec, Eliáš

Svátky udělaly své, tým Ústí n.O. nastoupil v silně kombinované sestavě, doplněné o mladší žáky. I tak však náš tým nebyl daleko od úspěchu, o porážce nakonec rozhodla smůla a individuální chyby. Hosté začali odvážně, už v 5.min. vysunul Eliáš jednoho z mladších žáků Batrlu, útočník Ústí ve finále ale prohrál silový souboj se soupeřem. V 6.min. však gólman Hortlík musel kapitulovat, když domácí dokončili kombinaci do prázdné branky – 1:0. Srovnáno bylo brzo, vzápětí si totiž Eliáš narazil míč se Špitálským, unikl a jeho centr si jeden z hráčů Litomyšle srazil do vlastní branky – 1:1. V 11.min. bylo ještě lépe, krásná přízemní střela Švece z 28m zapadla k tyči – 1:2. Domácí pak zvýšili úsilí, dlouhé míče jim však likvidoval Hortlík, prostor pro protiútoky mohl být zúročen ve 22.min., ale Batrla nezakončil. Po obrátce ale Ústí zaspalo začátek a soupeř lacino brzy vyrovnal. Poté měl ještě šanci Bohunek po centru Švece, v 46.min. se neujala ani krásná rána Eliáše těsně vedle. Zvrat nastal v 48.min., v níž nechytil Hortlík přízemní střelu z dálky – 3:2. O dvě minuty později soupeř /opět lacině/ zvýšil na 4:2. Definitivní konec nadějím přišel v 57.min., kdy padl rozhodující gól na 5:2. Na přijatelný výsledek korigoval po samostatné akci v 68.min. nejlepší střelec týmu Eliáš – 5:3. I přes porážku lze výkon kombinovaného týmu hodnotit kladně. V příštím kole, v neděli 12.4. od 13.00 hod. nastoupí starší žáci doma proti SK Polička.

Batrla/65.Faltus/ - Karlík

Proti celku ze středu tabulky předvedli domácí hráči snaživý výkon, soupeř však dokázal v průběhu 2. poločasu dvakrát udeřit a utkání rozhodnout. Hosté začali hodně aktivně, zejména Barnet dělal obraně velké problémy. V průběhu úvodního poločasu byl ve stálé permanenci gólman M.Špitálský a dlouho se mu dařilo. V 8.min. kryl šanci Sedláčka zblízka a vzápětí i ránu Barneta z vápna. V 10.min. opět neuspěl na Špitálském rychlý Barnet. Ve 23.min. ústecký gólman reflexívně vyrazil i volej Kuklíka z 8m. Ještě větším hrdinou se ústecký gólman stal ve 25.min., když zneškodnil penaltu Sedláčkovi, která byla nařízena za faul. Poločas tak skončil bez branek. Úvod 2. části otevřel průnik domácího Eliáše, který však ve vápně místo střely hledal spoluhráče Berana a ten střelu z 10m pokazil. Pak už přišla 39.min. a přímý kop Barneta z 30m, který skončil za zády hrdiny úvodní části – 0:1. Domácí byli nejblíže vyrovnání v 64.min. v níž se po rohu dostal k odraženému míči Batrla, nastřelil však z 10m jen bránícího hráče. Nedáš – dostaneš se naplnilo v 65.min., kdy se po samostatné akci prosadil z úhlu Kuklík – 0:2 a bylo rozhodnuto. Hosté vyhráli zaslouženě, svěřenci trenéra Krummera st. se dočkají třeba v příštím utkání, které hrají v sobotu 4.4. 2015 od 9.30 hod. v Litomyšli.

BRANKA: Eliáš

První jarní zápas a hned derby. V Libchavách se hrálo velmi bojovné utkání, ve kterém si hráči Ústí vytvořili více příležitostí, nedali a proto odjíždějí bez bodu. Od úvodních minut působil našim žákům největší potíže urostlý obránce Pinkava, který kraloval ve vzduchu i na zemi. Uř v 7.min. šli domácí do vedení, když se po pravé straně prosadil Hodr a dobře pálil i na zadní tyč – 1:0. V 17.min. znovu utekl Hodr, tentokrát ho vychytal Špitálský. Poté převzali iniciativu hosté, byli lepším týmem a měli i šance. Tu největší zahodil ve 23.min. Eliáš, když únik zakončil střelou do gólmana. V 31.min. opět Eliáš krásnou ránou z 20m orazítkoval tyč. 2. poločas měl podobný průběh, hra se pohybovala ve středu hřiště, oboustranný problém byl v přesnosti přihrávek. V 51.min. měl vyrovnání na noze znovu Eliáš, běžel sám na branku, ale opět ho vychytal výborný Jaworski. V 54.min. nedorozumění v obraně Ústí a náhodný gól na 2:0. Naděje ožila v 56.min., kdy centr Bohunka dopravil do sítě Eliáš – 2:1. Dokonce zápasu si už ani jedno mužstvo vážnější šanci nevypracovalo, body tak zůstávají v Libchavách. V příštím kole hrají starší žáci doma proti Jablonnému n.O. Zápas je na programu v neděli 29.3. od 11.30 hod.