Historie

Fotbalový oddíl Sokol Řetová byl založen na jaře roku 1962. O jeho založení se zasloužili Josef a František Pávkovi, Václav Hudec a Alois Bauer. A k těmto se později přidali ještě další fandové tohoto sportu Vladimír Tomáš, Jindra Šimek a Jiří Pávek.

Fotbalisté začali svou první sezónu na podzim r. 1962 pod vedením trenéra Jindry Šimka. Prvním předsedou se tehdy stal Josef Pávek.

První sezéona v soutěři byla zahájena na domácím hřišti se Sokolem Rudoltice. Naši své první mistrovské utkání vyhráli 1 : 0. První mistrovskou branku vstřelil Míla Záleský. Družsstvo skončilo na 7 místě z 11 účastníků což byl veliký úspěch.

Od sezóny 1963 – 64 byla do soutěží přihlášena i dužstva dorostu a žactva.

V roce 1965 bylo oddílu odebráno hřiště, které převzalo místní JZD. Fotbalisté hráli všechna utkání na hřišti soupeřů. Následující sezónu se nehrálo vůbec.

Tento stav se ale nelíbil nemnohým vyznavačům fotbalu a v roce 1967 byla

svolána oddílová schůze, jejímž iniciátorem a organizátorem byl Václav Hudec. Dne

9.června 1967 se uskutečnila schůze za přítomnosti V. Hudce, B. Pilgra, V. Tomáše

a M. Renčína a zástupci MNV včetně předsedy A. Voleského.

Zde bylo rozhodnuto o existenci fotbalového oddílu a výstavbě nového

fotbalového hřiště. Toto bylo díky velkému úsilí předsedy oddílu Bohuslava Pilgra a

Václava Hudce vybudováno za rekordní dobu jednoho roku a od sezóny 1968 – 69

se začalo hrát na vlastním hřišti.

V sezóně 1970 – 71 se probojovali do okresního přeboru. Dorost hrál pod vedením J.

Koláře I.A třídu.

Od této doby se dá říci, že řetovský fotbal nabral obrátek a velice úspěšně bojoval v

mistrovských soutěžích. V sezóně 1978 – 79 mužstvo postoupilo do I.B třídy, což bylo

dosavadní maximum.

V novodobé historii prošlo hřiště a kabiny celkovou rekonstrukcí, o což se zasloužil zejména dlouholetý předseda klubu Petr Bohunek za pomoci dalších členů oddílu a také nemalého přispění obce.

Hřiště má nový zavlažovací systém a bylo oseto trávou.

Kabiny mají nový kabát a dostaly novou střechu. Byla přistavena pergola. Také byl vyhlouben vrt, který do kabin dodává užitkovou vodu.

Na rekonstrukci hřiště se podíleli jak funkcionáři a trenéři, tak i hráči.

Nové hřiště bylo slavnostně otevřeno 11.8.2007. Po dobu rekonstrukce hřiště se hrálo na náhradním hřišti na Presích.

V roce 2012 byla na kabinách udělána nová omítka. A ač řetovské barvy jsou zelená a bílá, kabiny mají barvu žlutou.

V sezóně 2012/2013 naši muži  pod vedením trenéra Luboše Jirouška, vedoucího mužstva Stanislava Sedláčka a asistenta trenéra Jiřího Stránského vybojovali první místo v okresním přeboru a postoupili do 1.B třídy, čímž si po 34 letech zopakovali historii.

V roce 2015 fotbalový oddíl Řetová nechal vyrobit i oddílovou vlajku, která se skládá ze znaku fotbalového oddílu a zelené a bílé barvy, jakožto oddílových barev.

Fotbalový oddíl TJ Sokol Řetová byl založen v roce 1962.

Klubové barvy jsou zelená a bílá.

V současné době máme 4 aktivně hrající týmy.

Muži, Mladší žáci, Starší a mladší přípravka.

Vedení oddílu:  Stránský Jiří - předseda

Veselá Jitka - sekretář