Sestava:                                                Hůlka

Volf      Bače T.          Bohunek    Voleský

(25.Müller)  (62.Provazník)

M.Fater

Branka: 25. a 36. Bače T., 49. a 57. Fater M., 53. Voleský,

V neděli 23.2. jsme odehráli poslední zápas Skala Cupu s mužstvem z Kerhartic. Zápas byl zároveň vyvrcholením třídenního soustředění, které jsme trávili v letohradském biatlonovém středisku. Soustředění splnilo cíl s kterým jsme tam odjížděli, totiž zdokonalení takticko-herního projevu týmu, k čemuž nám posloužili čtyři tréninkové jednotky na umělé trávě místního fotbalového klubu OEZ.

Ke zdárnému průběhu soustředění přispěli velkou měrou jak předseda oddílu Petr Bohunek, tak kuchařský tým pod vedením výborného kuchaře Jiřího Kubišty s pomocníky Martinem Sokolem a Standou Sedláčkem st.

Díky jejich obětavé péči jsme se mohli celé tři dny plně věnovat náročným tréninkům a následné relaxaci.

Na závěr patří velké poděkování i sekretářce klubu Jitce Veselé, která celé soustředění v Letohradě zařizovala.

Zápas s Kerharticemi (mužstvem okresní třetí třídy) jsme měli celých devadesát minut ve své režii. Přestože naše hra byla kostrbatá a místy nepřesná (přeci jenom se projevovala únava z předešlých náročných dnů), tak jsme byli rychlejší nápaditější a měli větší jistotu na míči.

Skóre otevřel ve 25‘ hlavou Tomáš Bače po rohu Romana Voleského. Ve 36‘ opět Tomáš Bače po samostatném průniku do velkého vápna soupeře zvýšil na 2:0. Ve 49‘ tento hráč, kterému se nedělní zápas mimořádně povedl, našel ideální přihrávkou Matěje Fatera a bylo 3:0. V 53‘ Radek Müller geniálním dloubáčkem přes obranu vyzval k další brance Voleského, který v zakončení nezpanikařil a zvýšil na 4:0. Roman Voleský, který hrál výborný zápas, poslal v 57‘ centr do soupeřova pokutového )zemí, kde důrazný Matěj Fater šikovně přeloboval Kerhatického brankáře a gólem na 5:0 ukončil naše brankové hody.

Po tomto pátém gólu naše koncentrace na hru polevila a po dvou hrubých chybách obrany jsme inkasovali v 78‘ a 82‘.

Milým překvapením byla velká účast našich fanoušků, kteří nás přišli podpořit. Za to jim patří velké poděkování.

Ve čtvrtek 27.2. v 18.30 hod. poměříme síly s účastníkem 1.B třídy královehradeckého kraje mužstvem FK Miletín, které je v Ústí nad Orlicí na soustředění.

MUŽI

Ústí nad Orlicí B - Řetová

2:1 (1:1)

Sestava:                                             Zvalený (46‘ Hůlka)

Gloser        Sedláček       Šimek         Vašina (46‘ Provazník R.)

Volf (46‘ Müller)      Bače T.      Vaňous (46‘ Fater M.)   Pilgr

Bohunek                  Holínka

Branka: 44‘ Holínka

Další zápas zimního turnaje SKALA CUP jsme odehráli v neděli 16.2. proti týmu Ústí n. O. „B“.

Naše hra se od posledního utkání proti D. Dobrouči zlepšila a to především po taktické stránce a rychlosti.

Chyběla nám však opět větší rozvaha a uvolněnost v zakončování, díky čemuž jsme neproměňovali šance, kterých jsme si vytvořili poměrně dost. Také práce s míčem nebyla ideální a nepřesnost přihrávek s následným špatným zpracováním nás připravovala o moment překvapení.

Ústecká juniorka, hrála kombinační fotbal s krátkými přízemními přihrávkami opírající se o zónové bránění, což nám vyhovovalo, jelikož se snažíme hrát stejným stylem. Díky těmto současným fotbalovým prvkům a rychle se přelévající hře od jedné branky ke druhé, byl zápas nejen dramatický, ale i diváckému oku lahodící.

Ve 39‘ jsme inkasovali gól po domácím brejku a následném centru do našeho vápna, kde jsme nechali volného protihráče, který hlavou otevřel skóre na 1:0. Toto je další naše slabina, kterou nejsme schopni odbourat a která nás stála už hodně bodů v mistrovských utkáních. O pět minut později srovnala předpisovým brejkem po ose Sedláček-Bohunek-Holinka na 1:1.

Ve druhém poločase jsme, měli o trochu více ze hry, i větší počet šancí, které jsme však z výše uvedených důvodů neproměňovali. Naopak v 74‘ po hrubé chybě v naší obraně, dali domácí vítězný gól.

V tomto zápase se projevili všechny klady i zápory naší hry, což splnilo záměr přípravy na sezónu.

V pátek 21.2. mužstvo odjíždí na soustředění do biatlonového střediska v Letohradě, které ukončí poslední zápas Skala cupu nedělním utkáním s Kerharticemi v 16,00 h. na UM v Ústí n. O.

Branka: 55.Volf

První zápas zimní přípravy jsme odehráli v neděli 2.2. v Ústí nad Orlicí, v rámci turnaje SKALA CUP 2014.

Soupeř z České Třebové vstoupil do utkání mnohem aktivněji, než řetovští hráči, a to se promítlo na skóre už v páté minutě. Po překopnutí naší obrany se dostal do samostatné akce hostující útočník a nabídnutou šanci s přehledem proměnil 0:1. V 19 minutě jsme nechali volný střed hřiště a třebovský hráč přesnou ranou k tyči, z asi 22 metrů, zvýšil na 0:2. Po této druhé brance se naši hráči konečně probrali ze zimního spánku a hru postupně vyrovnali. Ve 23 minutě, po pěkné kombinaci, se sám před brankářem objevil M.Fater, ale stoprocentní šanci promarnil. Ve 32 minutě, po centru Volfa do vápna soupeře, se dostal k míči Voleský, ale sám před třebovským brankářem hlavou přestřelil. Ve 41 minutě V.Fater dělovkou z 22 metrů minul branku jen o pověstný vlásek.

Ve druhé půli jsme měli ze hry více, ale gólový efekt to stále nepřinášelo. Ve 49 minutě se Holínka prokličkoval do pokutového území až před osamoceného brankáře, ale v rozhodujícím momentu mu utekl míč do zázemí. Dočkali jsme se v 55 minutě, kdy Volf z 20 metrů tvrdou ranou prostřelil hostující obranu a tečovaný míč si konečně našel místo v třebovské síti 1:2. V 63 minutě zahrál V.Fater střílený rohový kop, na který si naběhl velice aktivní Volf a ranou z první trefil, bohužel, jen tyč. Po těchto promarněných šancích musel přijít trest a to v 73 minutě. Po špatné rozehrávce brankáře jsme prohrávali už 1:3. To dostalo mužstvo do kolen a hosté nás potrestali počtvrté v 85 minutě, kdy jsme nechali ve vlastním vápně volného hráče.

Herní obrázek špatný nebyl, ale porazila nás naše nemohoucnost dát gól a naopak soupeř nás vyučil z efektivity.

Černou kaňkou na zápase bylo obnovené zranění kotníku Lukáše Vencla, který musel ve třetí minutě opustit hřiště.

Další zápas tohoto turnaje odehrajeme v neděli 9.2. v 16.hod. proti týmu Dolní Dobrouče.

ZIMNÍ  PŘÍPRAVA  -  TURNAJ  SKALA  CUP  2014

MUŽI A

D.Dobrouč – Řetová

3 : 4  (2:0)

Sestava:                                  Hůlka

Šimek      Sedláček      Müller      Vašina

(46.V.Fater)                                     (46.Pilgr)

Špatenka

Volf         Gloser      Bohunek

Voleský     Holínka

(46.M.Fater)

Branky:  56., 67. A 76. V.Fater, 81.M.Fater

V neděli 9.2. jsme odehráli druhý zápas ústeckého zimního turnaje SKALA CUP proti mužstvu Dolní Dobrouče. Přestože  jsme zvítězili, tak naše předvedená hra nebyla vůbec dobrá, ba naopak jsme většinu času utkání tahali za kratší konec. Naši hráči byli nedůrazní v osobních soubojích, soupeři nechávali příliš volného prostoru na hru a v neposlední řadě byli dolnodobroučtí hráči lepší ve hře jeden na jednoho.

Naše pasivita byla potrestána hned v 6. minutě, kdy jsme  nepokryli v našem pokutovém území volného hráče a bylo 1:0. Druhý gól jsme dostali ve 44.minutě, kdy opět volný hráč v našem vápně měl spoustu času a zvýšil na 2:0.

Do druhého poločasu jsme už vstoupili o něco aktivněji, ale soupeř nás opět zaskočil, v 53.minutě upravil gólem z rohu na 3:0. V tuto chvíli už to vypadalo na bílý ručník, ale naštěstí vzal osud utkání na svá bedra V.Fater a čistým hattrickem vyrovnal

na 3:3. Vítězný gól přidalo jeho dvojče Matěj v 81.minutě, kdy byl v chumlu před soupeřovou brankou nejdůraznější.

Na závěr je třeba poděkovat brankáři Zvalenému, který v závěrečném tlaku soupeře zlikvidoval dvě tutové šance.

S naším předvedeným výkonem nemůžeme být spokojeni, ale doufejme, že naše hra se bude postupně zlepšovat a vyvrcholí 29.3., kdy hrajeme první mistrovské utkání v Janově.

Náš další zápas turnaje se koná v neděli 16.2. ve 12.hod. s týmem Ústí nad Orlicí „B“.I přes nevhodný začátek utkání bychom chtěli pozvat naše fanoušky, aby nás v tomto atraktivním utkání přišli, v co největším počtu, podpořit. l