Sestava:                                              Hůlka

Gloser    Sedláček   Šimek

Volf     Špatenka    Hanuš   Vašina

Müller        Vencl    Bohunek

Branky: 4.Hanuš, 55. A 76.Bohunek, 73.Volf

V sobotu jsme odehráli další důležité utkání, ke kterému se dostavilo jen jedenáct hráčů, sedm se omluvilo ze zdravotních důvodů. Zápas se hrál za stálého deště a nepříjemného větru, ale na kvalitním nepodmáčeném trávníku. Nastoupili jsme v útočném a trochu riskantnějším rozestavění 3-4-3 a hned ve druhé minutě inkasovali. Ve čtvrté minutě však skóre srovnal Hanuš a začalo se opět od začátku. Celý zbytek prvního poločasu se hra přelévala od jedné branky ke druhé, ale gól nepadl. Na šance jsme ho však vyhráli 7:3.

Druhý poločas začal ve stejném duchu a v minutě padesáté páté unikl Bohunek a sám před brankářem zvýšil na 1:2. Po této brance se přesunul z útoku na pozici stopera Vencl, abychom posílili obrannou fázi a hrozili případnými protiútoky. Tato taktika nám nadmíru vyšla. Nejprve se do úniku dostal Bohunek (kterého bylo na hřišti plno) přihrál Müllerovi, ten sice gól dal, ale asistent rozhodčího odmával ofsajd, takže branka neplatila. V 62.minutě vyřešil kritickou situaci, po které se zápas zlomil na naši stranu, brankář Hůlka, který bravurním zákrokem zlikvidoval samostatný průnik domácího útočníka.  V 74.minutě se dostal do brejku Volf a z hranice velkého vápna, ranou pod horní tyč, zvýšil na 1:3. O dvě minuty později se do dalšího samostatného úniku dostal opět s chutí hrající Bohunek a upravil na konečných 1:4. Od této chvíle až do konce utkání jsme hru kontrolovali a soupeře už k ničemu vážnějšímu nepustili.

Uznání a poklonu zaslouží všech jedenáct statečných, kteří se na hřišti vydali ze všech sil (čtyři hráči dohrávali zápas s křečemi), bojovali jeden za druhého a předvedli zatím nejlepší výkon letošní sezóny. Kdyby hráči nastupovali s takovou chutí a nasazením do každého zápasu, tak bychom o záchranu v I.B třídě nehráli.

K jisté záchraně bychom ještě potřebovali získat dvě vítězství z pěti zbývajících utkání.

Poděkování patří, samozřejmě, i fanouškům, kteří v nepříjemném počasí vážili poměrně dalekou cestu a početně převyšovali fanoušky domácího týmu. Moc nám to pomohlo!

V sobotu v 16.00 hod. přivítáme v „Mandl aréně“ velmi těžkého soupeře z Lanškrouna. Na tento zápas se musíme zvlášť pečlivě připravit!