Sestava:                                               Hůlka

M.Fater

(61.Holínka)

Branky: 8. Bohunek, 66. Vaňous

Žl.karty: 25. M.Fater, 30. Bohunek

Ideální fotbalové počasí a velká divácká návštěva v ochozech Mandl arény slibovala atraktivní a fotbalový zážitek na úrovni I.B třídy. Hrálo se totiž velmi zajímavé utkání Řetová – Libchavy. Avšak opak byl pravdou, hráčům obou týmů ( obzvláště řetovským ) atmosféra derby svazovala nohy. Hra byla neurovnaná a plná nepřesností. Sebekriticky je třeba přiznat, že hosté z Libchav měli po většinu utkání více ze hry a na svoji polovinu nás moc nepouštěli. Jenom díky výborně hrající obraně se soupeř do výraznějších gólových šancí za celý zápas nedostal.

Ojedinělý brejk Bohunka nám už v 8.minutě přinesl vedení 1:0. Až do konce prvního poločasu jsme hráli opravdu špatně a koledovali si o vyrovnání. To přišlo v 32.minutě, kdy za podražení soupeře v našem pokutovém území rozhodčí nařídil pokutový kop a bylo srovnáno na 1:1.

Od začátku druhého poločasu se hra příliš nezměnila, hosté byli důraznější

a nakopávanými míči nás „přibíjeli“ k našemu velkému vápnu. Až v 66.minutě se nám povedl předpisový rychlý protiútok, založený Šimkem, který vyslal po křídle Bohunka, ten našel na hranici pokutového území Vaňouse a poslední jmenovaný přesnou střelou k tyči zvýšil na konečných 2:1. Trochu zklidnění přinesl do hry od 75.minuty Hanuš, který vystřídal zraněného Šimka.

Musíme konstatovat, že v místním derby s Libchavami jsme doslova a do písmene vydřeli tři drahocenné body.

Na závěr chceme poděkovat vysokému počtu řetovských fanoušků, kterých si vážíme a zároveň bychom je chtěli do budoucna vyzvat k hlasitější podpoře našeho týmu.

Další zápas odehrajeme znovu na domácím hřišti v neděli 27.4. v 16.hod. s týmem z Čisté.