Sestava :                                                      Hůlka

Volf      Hanuš    Vaňous     Müller    Flídr

(58.Holínka)

Voleský

ČK: 68.Müller, 84.Vaňous, 89.Voleský

Dva cenné body z Kamenné Horky vykoupené třemi červenými kartami, to byl další zápas sezóny. Celé utkání bylo poznamenáno jeho nezvládnutím ze strany všech tří rozhodčích, z nichž především hlavní, místo citlivého rozhodování, hrál „karetní mariáš“. Od začátku mělo utkání náboj, jelikož obě mužstva šla za plným bodovým ziskem. Řetovští hráči zvládli po taktické stránce zápas na jedničku, hráli s papírově silnějším týmem ze zajištěné obrany, s úmyslem rychlých protiútoků. Díky tomu měli větší držení míče domácí a tím si vytvářeli dojem lepšího z obou mužstev. Bohužel v 17.minutě

po (od)kopu z asi 35 metrů skončil míč za zády řetovského Hůlky a prohrávali jsme 1:0. Ve 25.minutě se nám povedl jeden z brejků, který proměnil ve vyrovnávací gól Müller. Celý první poločas měl svižné tempo a bylo se na co koukat. Plynulost hry narušoval jen hlavní sudí, který uděloval žluté karty (ty se

v závěru utkání vymstili) za každý sebemenší kontakt hráčů. Tak velké množství žlutých karet vyplývá z nejistoty a hlavně neschopnosti rozhodčího být na hřišti autoritou, která si není schopná sjednat respekt hráčů.

Hra se žlutými kartami pokračovala i ve druhé půli, ale převážně s našimi hráči. Ti na to doplatili následně kartami červenými. Konkrétně nevinně vyloučený Müller, který v 68.minutě po vzdušném souboji dopadl na nohu domácího hráče ( v zápise o utkání : úmyslné dupnutí na soupeře ) a dostal červenou kartu. Hru v deseti jsme nezabalili a hráči disciplinovaně dřeli dál a výsledkem byla

po ukázkové kombinaci Flídr – Volf – Holínka branka na 1:2. V 84.minutě za běžný faul dostal druhou žlutou a tím proměněnou

na červenou kartu Vaňous. Hra v devíti už nám sice dělala problémy, ale stále hráči srdnatě bojovali

o tři body. V 86.minutě jsme ale tlaku podlehli a po centru do našeho vápna domácí hráč hlavou

( dle očitých svědků z ofsajdu ) vyrovnal na 2:2. Jediný, kdo si zasloužil červenou kartu, byl v 89.minutě frustrovaný Voleský ( jenž byl po celý zápas od stoperů a brankáře otloukán jako píšťalička ), který srazil na zem domácího brankáře. Následný penaltový rozstřel jsme zvládli lépe než soupeř a vyhráli ho 3:4. Hrdinou rozstřelu byl brankář Hůlka, který poslední penaltu chytil

a následnou pátou naši proměnil. Dalšími úspěšnými exekutory pokutových kopů byli Flídr, Holínka

a Vencl.

Kladem zápasu jsou nečekané dva body a záporem pak oslabená sestava na úterní zápas

ve Verměřovicích.

Velké poděkování patří fanouškům, kteří nás za velmi chladného počasí přijeli podpořit. Zároveň je chceme pozvat na další zápas v úterý 28.10. od 14.30 hod. do již dříve zmiňovaných Verměřovic.